Rubriky
Zápisy Benjamínci

Sáňkařská výprava – Benjamínci

Opožděný zápis z benjamínčí sáňkařské výpravy z 18.2.

Dodatečně doplňujeme zápis ze třetího ročníku naší sáňkařské výpravy do Smržovky, která se uskutečnila v sobotu 18.2. 2023. Omluvte absenci doprovodných fotografií – vysoké srážkové úhrny zcela zabránily použití fotoaparátu.

Jako v minulých letech jedeme na sáňkařskou výpravu vlakem. Sáňky, boby a ježdíky nakládáme ke Štěpkovi do auta a nasedáme do vlaku směrem Tanvald. Po cestě lehce prší – předpověď nelhala. V Tanvaldu přesedáme na osobák do Smržovky, odkud už po svých jdeme na Černou Studnici. Déšť nabírá na síle a my oblékáme pláštěnky a ponča. Štěpka nám vyváží sáňky o něco výš, až ke startu smržovské sportovní sáňkařské dráhy (po níž ale samozřejmě nejdeme!). O kus dál pod stromy svačíme a potom už míříme na vrchol Černé Studnice. Dnes opravdu platí to, že neexistuje špatné počasí, ale pouze špatně oblečený turista – i přes vydatný déšť jsme většinou v suchu (i když pekáče, které se plní vodou, působí poněkud neobvykle).

Sáňkařská dráha je i přes nepřízeň počasí v dobrém stavu – už odshora to pěkně jede a povrch je hlavně v horní pasáži pěkně urolbovaný. Dokonce i finiš podél sjezdovky lyžařského vleku se ještě dá obstojně jet, takže jsme všichni spokojeni a někteří si konec trati ještě několikrát sjíždějí.

Dole nakládáme vybavení do auta a pěkně na čas se přesouváme na nádraží. Cíl výpravy, tedy sjezd Černé Studnice, byl splněn, a myslím, že jsme si ji i přes déšť náležitě užili. Odneslo to jen několik pláštěnek, které byly pro sáňkařský sport příliš dlouhé a děti si na ně šlapaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.