Rubriky
Nezařazené

Stačí trocha fantazie…

Srdečně Vás zveme na zábavné odpoledne 4. 5. 2022 od 15:00, které bude spojené s vernisáží výstavy Stačí trocha fantazie. Zavzpomínejme společně na knihy, které jsme četli v mládí!

Na hradním nádvoří si zahrajte spolu s Vašimi dětmi bojovku Rychlých šípů a prověřte na jednoduchých úkolech své znalosti třeba románů Jaroslava Foglara. Přijít můžete již od 15 hodin.V 16:30 zahájíme vernisáží samotnou výstavu „Stačí trocha fantazie“, kde nasajete atmosféru a tvorbu oblíbených autorů jako byl Jules Verne, Karel May, Jaroslav Foglar, Eduard Štorch nebo v současné době J. K. Rowlingová. Jedna část výstavy je rovněž věnována slavnému Čtyřlístku. Nejzajímavějším exponátem je určitě velký model Nautilu z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem.

V 17:00 hodin pak začne přednáška Jaroslava Šebka – Bubly nazvaná „Stopy Jaroslava Foglara v Mladé Boleslavi“. Jaroslav Šebek, známý skautský vedoucí, se s Jaroslavem Foglarem osobně znal, pomáhal mu přepisovat jeho díla, tajně je za socialismu rozšiřoval a pomohl i k jejich oficiálnímu vydání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.