Rubriky
Zápisy Benjamínci

Benjamínci – Cyklistická výprava 13.6. 2020

Scházíme se v 9h v Rohatsku u nádraží, Landa s Mary a Olinou přijíždějí jako předjezdci na kolech z Boleslavi a zbytek osazenstva přivážejí rodiče auty. Účast je více než slušná, počasí nám přeje a všichni se těší. Ještě chvilku čekáme na Matěje, který s tatínkem přijíždí vlakem Když jsme všichni, dáváme foto a vyrážíme hezky za sebou po cyklostezce. Po celé trase jsou jako speciální úkol rozvěšené barevné fáborky, které je za úkol sbírat Některé barvy jsou se speciálními úkoly nebo bonusovými kartičkami. Po chvíli se ukazuje, že když někdo vidí fáborek, nevyplatí se na to upozorňovat ostatní, protože se sem tam stane, že mu ho někdo jiný vyfoukne. Za Rohatskem stavíme u informační cedule k naučné stezce a prohlížíme si, jaká zvířata žijí kolem Klenice. Máme velké štěstí, protože za okamžik vidíme nad polem kroužit volavku a ještě o kousek dál dokonce pozorujeme čápa černého!

Sem tam stavíme a dáváme různé menší akce – například skok do dálky z místa nebo naši osvědčenou hru ze závodů na kolech, kde je cílem projet vytyčenou trasu co nejpomaleji bez dotyku nohou země.

V Březně doplňujeme u Trepčiných kamarádek vodu – je pěkné totiž horko, skoro 30st a jedeme dál. U Kolomut musíme překonat rozkopaný úsek cyklostezky (který je oficiálně zavřený), ale dělníci od výkopu nás naštěstí pouští. Po příjezdu do Kolomut stavíme, protože Léňa má menší kolizi s Adélkou – nestihla včas zabrzdit, ale naštěstí se nic vážného nestalo. Postupně přijíždíme k Boleslavi, míjíme Olympii a pod mostem v chládku dáváme soutěž v skákání žabáků. Potom ještě na Štěpánce sbíráme poslední fáborky, usazujeme se na louce poblíž plaveckého bazénu a zakončujeme výpravu nanukem. Ještě tipujeme, kolik jsme ujeli kilometrů – Matěj totiž měl tachometr a přesně nám to změřil – ujeli jsme krásných 17,25km. Bylo to parádní, všichni byli hodní, nikomu se (skoro – až na odřené koleno) nestalo a moc jsme si to užili!