Schránka bude na místě od 25. 12. do 6. 1.
S sebou vezměte malou věc (maximálně 3×3×3 cm), která by mohla někomu udělat radost. Postupujte podle instrukcí ve schránce!

Schránka bude na místě od 25. 12. do 6. 1.
S sebou vezměte malou věc (maximálně 3×3×3 cm), která by mohla někomu udělat radost. Postupujte podle instrukcí ve schránce!

Druhá indicie bude viset do 23. 12. Třetí očekávejte 21. 12.

Poslední výprava letošního roku, kterou podnikli Piškoti s Benjamínky v druhém adventním víkendu, byla hodně pestrá!
Sobotu strávili Piškoti v přírodě poblíž Boleslavi, kde tvořili landartové instalace a trénovali rozdělávání ohně v mokru a průvanu. Cestou do klubovny koupili suroviny na slavnostní večeři, kterou poté vlastnoručně zhotovili a neméně vlastnoručně snědli.
V neděli ráno, už zbaveni sobotních nánosů bahna, vyrazili do Prahy za zábavou i poučením. První cesta vedla na Letnou do Národního zemědělského muzea, kde shlédli poučnou výstavu o fotosyntéze. V obličejích zde získali zdravě zelenou barvu (a možná i schopnost fotosyntézy).
Den pak zakončili – teď už i s Benjamínky – v divadle Rokoko na představení „Vánoce u Čapků aneb jak Karel a Olinka vařili cukroví“.
Výprava sama trochu připomínala pověstný dort pejska a kočičky, ale všechno, co jsme do ní dali, bylo pěkné a výživné, což si můžete sami prohlédnout v albu fotek.
Přijďte si rozjasnit své Vánoce světlem z Betléma!
Mladoboleslavští skauti jej budou rozdávat:
19. 12. od 16:00 do 18:00 u lavičky Václava Havla,
20. 12. od 16:00 do 18:00 na adventních trzích na Výstavišti,
21. 12. od 9:00 do 11:45 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Starém městě,
22. 12. od 16:00 do 18:00 opět u lavičky Václava Havla.

V posledním čísle Piškotích stránek, které má v záhlaví číslovku 2025, se dočtete o listopadových schůzkách, kdy jsme kromě jiného zamkli naši domovskou řeku, o výpravě k pohraničnímu opevnění v okolí Trutnova a v „Otevřených očích“ najdete i zadání adventní hry.